Stalkol Z nami bezpiecznie w górę

Produkcja oraz sprzedaż rusztowań modułowych Przewijanie silników elektrycznych do 160 kW, pomp głębinowych, zatapialnych i hydroforowych Profile oraz akcesoria do G-K i technologii tynkarskich.
Wynajem i montaż rusztowań modułowych, przejezdnych oraz zsypów budowlanych.
 1. Historia Doświadczenie i jakość.

  STALKOL Zakład Produkcyjny powstał w 1985 roku jako firma rodzinna produkująca przede wszystkim konstrukcje stalowe określonego przeznaczenia. Pierwsza siedziba zakładu znajdowała się w Tarnowskich Górach w dzielnicy Czarna Huta. W 1993 roku zakupiona została nieruchomość w innej części Tarnowskich Gór – Strzybnicy - pod rozwijającą się produkcję rusztowań.

  Założyciel przedsiębiorstwa mgr inż. Joachim Kolenda w 1989 roku zaprojektował rusztowania modułowe STALKOL Typ A i Typ B w oparciu o profile kwadratowe. Do dnia dzisiejszego jest to jedyna taka konstrukcja. Zastosowanie cienkościennych profili kwadratowych pozwoliło stworzyć maszynę budowlaną o niespotykanej wytrzymałości oraz stabilności przy zachowaniu niewielkiej masy własnej.

  Mgr inż. Joachim Kolenda wraz z synem Adamem idąc z duchem czasu, odpowiadając na coraz bardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa pracy na rusztowaniach opracowali najnowocześniejszą konstrukcję systemu rusztowań modułowych – STALKOL 780. Do dziś konstrukcja ta wyznacza poprzeczkę dla produktów renomowanych marek zachodnich.

  Od 2005 roku siedzibą ponownie stała się Czarna Huta jednocześnie rozwijaliśmy park maszynowy oraz zdolności produkcyjne w zakładzie w Strzybnicy. Następnie poszerzyliśmy działalność o usługi związane z remontami silników elektrycznych i pomp poprzez przejęcie zakładu ROTTOR. Kolejnym krokiem było otworzenie hurtowni profili do technologii G-K i tynkarskich, dzięki nawiązaniu współpracy z polskim producentem – firmą EUROPROFIL.

  Rok 2016 to czas wielkiej przeprowadzki całego zakładu na Zagórską 82 w Tarnowskich Górach. Obecna lokalizacja siedziby firmy, na przemysłowym terenie Strzybnicy, pozwala nam na dalszy rozwój działalności, a naszym Klientom na dogodny dojazd i lepszy bezpośredni kontakt.

 2. Założenia i cele firmy Bezpieczeństwo pracy to nasz priorytet.

  Od samego początku to jakość i bezpieczeństwo były naszymi najważniejszymi priorytetami.

  Konsekwentnie ulepszamy nasze produkty, aby spełniały nawet najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Życie i zdrowie pracowników korzystających z rusztowań marki STALKOL jest dla nas wyznacznikiem kierunku działania.

  Dążymy także do stworzenia dwóch kolejnych typów rusztowań – ramowego oraz przejezdnego. Obydwa będą oparte o już sprawdzone rozwiązania, co pozwoli stworzyć uniwersalny system kompatybilnych rusztowań, niespotykany nawet na rynkach międzynarodowych.

  Sądzimy, iż taki system pozwoli rozwinąć się całej branży budowlanej, ponieważ otrzyma ona produkt dostosowany do nawet najbardziej nietypowych placów budów.

  Jesteśmy przekonani o potrzebie wyznaczania nowych kierunków projektowania i użytkowania rusztowań budowlanych wraz ze zwiększającymi się możliwościami produkcyjnymi oraz coraz bardziej skomplikowanymi budowlami powstającymi na całym świecie.